12.11.2021
-
12.11.2021
15:00
-
18:00

Draci v aleji

Drakiáda bude spojena se slavnostním otevřením nově vysázené aleje ze Skalky směrem k Pístovu. V aleji si můžete symbolicky adoptovat vlastní strom.

CENA
zdarma
POŘADATEL
Brána Jihlavy
Statutární město Jihlava
TYP AKCE
Ostatní
Pro děti

Na konci října bylo na Skalce podél polní cesty vedoucí od Krkavčího vrchu s Merfortovým křížem směrem k Pístovu  vysázeno 30 stromů. Nová alej na Skalce bude slavnostně otevřena 12. listopadu při drakiádě. Vezměte si vlastního draka a přijďte vyzvat své sousedy do boje s přírodními silami, ať už bude foukat nebo ne! Prvních 100 zájemců dostane špekáček zdarma, můžete si ale na oheň donést i vlastní, případně si budete moci na místě koupit i létacího draka. Sejdeme se v 15 hodin pod kopcem u Skalky.

„Alej by se měla v budoucnu stát páteří zelené rekreační oblasti navržené v rámci Masterplanu Jihlava Jih, který lze najít na stránkách města. V dalších etapách bude alej dosázena až k silnici vedoucí do Pístova u Jihlavy, následně přibydou i lavičky,“ uvedl náměstek pro oblast životního prostředí Vít Zeman. Pod stromy bude také vyseta směs trav a bylin, aby se zvýšila biodiverzita rostlinných  i živočišných druhů, zároveň se zlepší zasakovací schopnost půdy, sníží se i její eroze a navíc bude možné v blízkosti stromů procházet.

Pro bližší vztah místních se stromy ve svém sousedství bude možné si pro sebe, své známé či rodinu jeden strom adoptovat. Stačí si jej jen včas zarezervovat na portálu jihlava.cz/jihlavskestromy, který bude spuštěn den před slavnostním otevřením 10. listopadu. Adopce bude anonymní a na uvedené stránce najdete popis daného stromu i tipy jak se o něj co nejlépe starat. Vybírat si můžete z jabloní, hrušní, třešní či slivoní, budou zde však i javory, lípy či jeřáby.

KOUPIT VSTUPENKU
No items found.
No items found.