18.8.2021
-
18.8.2021
19:00
-
21:00

Filharmonie G. Mahlera: Mozart a Josefína

Světová premiéra koncertu Mozart a Josefína se sopranistkou Miroslavou Časarovou.

CENA
150 Kč / 120 Kč
POŘADATEL
Filharmonie G. Mahlera, z.s.
TYP AKCE
Koncert
Sopranistka z koncertu Mozart a Josefína.

Světová premiéra koncertu Mozart a Josefína se uskuteční ve středu 18. 8. 2021 od 19:00 hod. v koncertním sálu Hotelu Gustav Mahler. Jde o hudebně-literární pásmo z Mozartova pobytu na Bertramce před premiérou jeho Dona Giovanniho. Co se odehrálo mezi hudebním géniem a jeho hostitelkou Josefínou Duškovou? Mnohé a mnohé překvapivé. "Ale jsou tu také rozdíly, milý Mozarte. Vy jste otec, máte syna, ale já matkou nikdy nebudu. Víte, Františkovy prsty hrají Bacha nejlépe v celé Evropě, virtuózně a pedantně, ale ty samé prsty, když se mají dotknout mého těla, virtuozitu ztrácejí a neví si rady. Tak je to Mozarte, chybí mi láska."
Ty nejkrásnější sopránové árie a světoznámá Mozartova hudba propojí slovo a tóny v silný emotivní zážitek. V roli Josefíny se představí sopranistka Miroslava Časarová. Hudbu připravil a pro komorní smyčcový orchestr upravil Jiří Jakeš.

Účinkují:
Komorní orchestr Filharmonie G. Mahlera Jihlava
Jiří Jakeš - dirigent
Miroslava Časarová - soprán
Vladimír Holeš - vypravěč

Vstupenky zakoupíte půl hodiny před koncertem, místo lze rezervovat na manager@f-gm.cz

LIVESTREAM: Vstupenku na online streamování v ceně 150 Kč bude možné zaplatit předem bankovním převodem. Pokud se rozhodnete pro sledování online přenosu (streamování) z domova či chalupy nebo ze zahraniční dovolené, postup je následující:
1. bankovním převodem zaplatíte na účet Filharmonie G. Mahlera částku 150 Kč, č.ú.: 188186504/0300, do poznámky pro příjemce uvedete své jméno.
2. z vašeho e-mailu zašlete potvrzení o platbě na e-mail: info@f-gm.cz
3. na váš e-mail zašleme speciální odkaz, na který stačí těsně před koncertm kliknout a můžete sledovat koncert v přímém přenosu.

Koncert se koná za podpory statutárního města Jihlavy a Kraje Vysočina.

KOUPIT VSTUPENKU
No items found.
No items found.