18.6.2021
-
20.6.2021
7:49
-
7:49

Havíření!

Kulturu v Jihlavě nastartují havíři! V rámci letošního Havíření chystají nejen tradiční průvody, ale i letní koncerty, pouliční divadla, dobročinný běh nebo Svatojánskou pouť.

MÍSTO
Jihlava
CENA
POŘADATEL
Jihlavský havířský průvod, z.s.
TYP AKCE
Festival
Koncert
Divadlo
Pro děti

Na doprovodném festivalu ve Smetanových sadech vystoupí Sto Zvířat, Zatrestband, Voilá, Bára Hrzánová s Mariem Bihárim nebo Circus Problem. Folková kapela Nezmaři po velkém úspěchu před dvěma lety opět vystoupí spolu s filharmonií ZUŠ Jihlava.

V pátek 18. června se po dvou letech z jihlavského podzemí opět vynoří jihlavští havíři, aby spolu s celou Jihlavou oslavili stříbrnou historii města. Havíři vyjdou do města celkem třikrát.
V pátek 18. června ve 21:00 vyrazí Perkmistr se svým doprovodem na první slavnostní průvod ve světle loučí a luceren. Cestu mu budou stejně jako před dvěma lety zpestřovat divadelníci. Druhý den pak průvod půjde v 16:00. Trasu bude mít oba dny stejnou, z náměstí okolo Brány Matky Boží, poté do parku za kinem Dukla až na hlavní scénu oslav do Smetanových sadů.

V pátek začíná festival ve Smetanových sadech

Havíři vycházejí navečer a odpoledne, aby se ve svých kostýmech neupekli, ale program ve stínu stromů ve Smetanových sadech bude probíhat v pátek už od 16:00 a v sobotu od 14:00. V pátek tu pohodovou atmosféru odstartují Voilá a Bára Hrzánová s Mariem Bihárim. Večer vyvrcholí koncertem Zatrestbandu a swingovými The 6 Fireballs. V sobotu se pak bude střídat nálada folková v podání Epy De Mye a Nezmarů s filharmonií jihlavské ZUŠ, a ska-punková v podání kapel Circus Problem a Sto Zvířat.

Vedle koncertů se můžou návštěvníci těšit na pouliční divadelníky, stánkové městečko s nejrůznějšími dárky a hlavně s nejrůznějšími dobrotami od místních podnikatelů jako je Snová zmrzlina, pekárna Veselo, čajovna Kuba a Pařízek, radniční Restaurace, nebo pivovar Madcat. Kompletní a stále aktualizovaný program návštěvníci na stránkách Jihlavského havířského průvodu.

Víkend zakončí Pouť ke svatému Jánu

V neděli pak havíři vyjdou naposledy a to hned ráno v 9:00 v menším počtu od ZŠ Křížova po ulici Srázná až ke kostelíku svatého Jana Křtitele. Po slavnostní mši v 9:30 tu budou celý den k vidění pohádky a koncerty, k ochutnání dobroty, jejichž koupením přispějete havířskému průvodu na fungování, a také nejrůznější výtvarné a rukodělné dílny.

Více informací najdete na www.havirskypruvod.cz.


KOUPIT VSTUPENKU
No items found.
No items found.