12.7.2021
-
30.9.2021
8:00
-
22:00

Posílejte fotky o životě v Jihlavě!

Staňte se spoluautory jedinečné fotoknihy. Uvidíme, jak se Jihlava v letech proměňovala, a s ní i my, Jihlaváci.

CENA
POŘADATEL
Brána Jihlavy
TYP AKCE
Výstava

Vyklepejte šuplíky a oprašte staré složky na discích. Rádi bychom totiž s vaší pomocí vytvořili pravé jihlavské fotoalbum. Chtěli bychom vytvořit krásnou fotoknihu, která nám ukáže, jak se nám v Jihlavě vyrůstalo, co všechno se tu stalo a jak se nám tu žije dnes. Předem mnohokrát děkujeme za jakýkoliv příspěvek, protože bez vás to určitě nepůjde.

Sbíráme jakékoliv fotografie z jakékoliv doby, na kterých jsou zachycení obyvatelé nebo krásná zákoutí Jihlavy, a hlavně takové, které mají příběh. Ke každé fotografii totiž hlavně chceme posbírat vaše vzpomínky a zážitky, které se ke konkrétní fotce pojí. Třeba ten k fotografii z Doliny, která je první ve fotogalerii níže.

„Když jsem si šel vyfotit tuhle fotku, nemyslel jsem tím nic zlého. Zaujala mě nově vznikající architektura hned vedle té staré chalupy našeho pana zahradníka Hrušky v Jihlavě Na Dolech. Jenže právě přicházející pánové byli asi nějací „pohlaváři“ nebo si jen tak troufali na studenta s foťáčkem a pustili se do mě, že si co to vůbec dovoluju fotit tady ty jejich nádherný paneláky."

Foto: Milan Kolář, Na Dolině, 1979


Fotografie vyžijeme pro tvorbu originálního průvodce Jihlavou v podobě knihy a webové prezentace a také uvažujeme o uspořádání výstavy. Sbíráme hlavně na elektronické adrese office@branajihlavy.cz, ale samozřejmě bychom si rádi naskenovali i staré fotky, které máte už pouze jenom v papírové podobě. Ty můžete donést fyzicky, nebo zaslat poštou na adresu Brány Jihlava, Divadelní 4, Jihlava, 58601 a my Vám je po naskenování vrátíme a navíc vám dáme k dispozici digitální kopii.

O jaké fotografie máme nejvíce zájem?

Zajímají nás fotografie, které zachycují atmosféru doby, drobné radosti i strasti obyčejných dní, které už odvál čas, odraz velkých historických událostí a změn v životě jihlaváků, proměny míst a to vše vepsané do tváří lidí, kteří ve městě žili a žijí. Nejde nám o technicky dokonalé snímky, technická kvalita fotek nehraje roli. Zajímají vás vaše příběhy a těšíme se, že je s námi budete sdílet.


Více informací najdete na www.jihlavazije.cz/jihlavske-fotoalbum.

KOUPIT VSTUPENKU
No items found.
No items found.