1.10.2021
-
1.10.2021
19:30
-
20:30

Swing Heil!

Swingem proti diktatuře - koprodukční projekt Horáckého divadla a Divadla Pôtoň.

CENA
170 Kč
POŘADATEL
Horácké divadlo Jihlava
TYP AKCE
Divadlo

„Přestože vyprávíme o jazzu a swingu, divák se neocitne uprostřed swingové party plné bezstarostnosti a zábavy. Inscenace swinguje – tedy, pohupuje se – spíš ve formálních prostředcích. Vizuálních. Performativních. Ale také zvukových a hudebních. Swing Heil! je fúzí činoherního, tanečního, objektového a fyzického divadla. Je to experiment a výzkum zároveň.”
Iveta Ditte Jurčová

Ve spolupráci se slovenským Divadlem Pôtoň připravilo naše divadlo, zastoupené v tvůrčím týmu tanečníky a choreografy Denisou Musilovou a Tomem Rychetským, inscenaci, jejímž iniciačním impulzem byla kniha Swingaři a potápky v protektorátní noci historika Petra Koury.

Inscenace obrací pozornost na subkulturu vyznavačů jazzu a swingu, která v období druhé světové války stála v opozitu vůči totalitnímu nacistickému režimu. Zdvihnout pravici a namísto obligátního pozdravu zakřičet „Swing Heil!“ znamenalo přihlásit se ke skupině odpůrců, provokovat vrstevníky v uniformách Hitlerjugend a zaujmout ke společenské situaci jasný postoj.

Projekt Swingaři a potápky z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu uměni. Inscenaci Swing Heil! podpořilo Město Jihlava.

KOUPIT VSTUPENKU
No items found.
No items found.