Kam vyrazit během MFDF na oběd?

Gastrotipy na nejlepší restaurace v blízkosti festivalového dění

AUTOR

Vojtěch Kolář

Festival dokumentárních filmů má opět program nacpaný od rána do večera, takže na jídlo jako vždy nebude moc času. To ale neznamená, že se musíte spokojit s langošem. Do pěti minut od projekčního plátna najdete skvělá bistra, poctivé jídelny i vyhlášené restaurace.

Cesta od DKO k Dělňáku

Bistro na tři tečky

Hned naproti DKÓčku je na jednom místě kavárna Salotto, vinárna Vinove a taky Bistro na tři tečky, kde každý den připravují veganské obědy a pečou dezerty. Tenhle týden tu budou mít pečený seitan, cibulačku, zapečené těstoviny, koprovku nebo mexický guláš!

BABU

Bistro s nejkrásnější zahrádkou v Jihlavě najdete schované v Divadelní ulici kousek od Dukly. BABU je nejlepší místo na poctivou snídani, mají parádní omelety, hemenex, avotousty, ale každý den i super oběd a dezerty tak krásné, že vám bude skoro líto do nich zajet vidličkou. Teda jen do chvíle, kdy je ochutnáte.

Steak House Jack

Hned v parku za Duklou najdete Steak House Jack. A tady asi není potřeba nic moc rozebírat. Steaky z různých druhů masa na všechny možné způsoby, kde si každý masožravec najde to své. Když bude počasí, určitě vás rádi pohostí i na své velké zahrádce.

BAU BAU Bistro

Když se vydáte za Steak housem podél hradební zdi, dojdete až na křižovatku ulic Věžní a Benešova, kde jsou nejen dvě parádní kavárny ArtCoffee a Kavárna Do patra, ale také další fajnové BAU BAU bistro. Burgery, polévky, vajíčka, french tousty a bowly, k tomu fajn kafe a výběr ciderů.

Zverimex BistroBar

Jen o pár desítek metrů dál na křižovatce Žižkovy a Dvořákovy je super hospodské bistro, které se téměř hned po svém zrodu stalo hlavním cílem milovníků gastronomie z celé republiky. Ve Zverimexu dělají světovou klasiku. Burgery, Fish´n´chips, Ramen, Pastrami sedvič a k tomu každý den nějakou jinou perlu ze světové kuchyně. K tomu na čepu tankový Budvar nebo nějaký speciál z rotující pípy, míchačky, fajn víno a příjemné prostředí. To je Zverimex!

Pilsner Urquell Original Restaurant v Dělnickém domě

O kousek dál na Žižkově ulici stojí historický Dělnickým dům, kde nyní funguje hudební D-Club a už dlouhá léta také restaurace z řetězce Pilsner Urquell Original Restaurant. Takže na lístku nemůže chybět povedená česká klasika, od svíčkové, přes líčka, koprovku a kachnu, až po smažák. Prostě všechno dobré, co je potřeba zapít super tankovým plzeňským.

Cesta od DKO na náměstí

Snová zmrzlina

Přímo mezi HDJ a OGV na Komenského ulici najdete zmrzlinárnu Snová, kde mají vynikající domácí zmrzlinu. I když počasí na zmrzku není úplně ideální, určitě si na ní zajděte, stojí za to. A kdybyste byli fakt zmrzlí, tak sem alespoň skočte na výborné kafe od Nordbeans, anebo přijďte ochutnat vafle, které mají nově v nabídce.

VAVI

Téměř u náměstí na Komenského je největší a díky nízkým cenám a obrovským porcím i nejoblíbenější jihlavská vietnamská restaurace VAVI. Obligátně tu nabízejí všechno od kung-paa, přes Gordon Bleu až po nudle s gyrosem, a to vše v kvalitě odpovídající očekáváním. Nejlepší tu ale zaručeně mají tradiční vietnamská jídla, doporučujeme Bún bò Nam Bô, Phở Bô nebo Bún Ngan. Přes obědy tu nabízejí řadu pokrmů ze svého menu formou bufetu.

Nasypaný čaj

Když u OGV zabočíte na Husovu ulici, jste za pár metrů v nově otevřené čajovně Nasypaný čaj, kde máte jedinečnou možnost si u dobrého čaje prohlédnout krásný interiér tohoto starého městského domu. V zadním traktu se pravidelně cvičí jóga v sálu s obrovským oknem, které vede na krásnou schovanou zahradu. Klidné místo na drobnou dopolední svačinu v podobě toustů, nebo panini, ale během festivalu tu možná budou vařit i něco většího k obědu. Určitě stojí za návštěvu.

The Legends

O pár kroků dál na křižovatce Husovky a Palackého najdete burger pub a restauraci The Legends. V nabídce tu mají nejen sýrovou a slaninovou klasiku, ale i burgery s portobellem, camembertem a podobně. Přes obědy pak klasickou nabídku burgerů a tortill rozšiřují o další rozmanitá jídla.

U Řeka

Na Palackého ulici naproti legendárnímu papírnictví Doubek se před nedávnem otevřela nový podnik, kterému v Jihlavě nikdo neřeknejinak než U Řeka. Je to tu opravdu jako byste se lusknutím prstu objevili v Řecku, výborné víno, káva, tradiční dezerty ze kterých trnou zuby a na oběd pravý řecký salát, tak jak ho žádný Čech neumí.

Rồng Vàng

O blok dál na Palackého ulici je malá rodinná vietnamská restaurace Rồng Vàng, kde je v létě problém procházet okolo, protože vás vůně linoucí se z tamní kuchyně vždycky zastaví. Vietnamskou klasiku tu dělají opravdu poctivě a znalci tvrdí, že nejlépe v Jihlavě. Bohužel tu ale na lístku nechybí ani klasická euročínská jídla, ale co, proti gustu… Jo a mimochodem tady mají dost dobré sushi.

Tři knížata

Luxusní restauraci Tři knížata najdete při pohledu z horní části Masarykova náměstí po pravé ruce. V Jihlavě jde o nejvyhlášenejší podnik, kde na vás čeká vysoký gastronomický zážitek. Při posezení v restauraci můžete díky otevřené kuchyni sledovat práci kuchařského týmu vedeného majitelem a zároveň šéfkuchařem Pavlem Marešem.

No items found.
No items found.